Príbehy

Denisa Juhász: „Chudnúť sa dá aj zdravo a šťastne.“

Denisa Juhász: „Chudnúť sa dá aj zdravo a šťastne.“ Redukcia hmotnosti

Denisa je mladá, 26 ročná žena, ktorá vo svojom živote bojovala nielen s nadváhou, ale aj s obavami zo svojho zlyhania.

Počas ročnej premeny niekoľkokrát vystúpila zo svojej komfortnej zóny a vyskúšala si aktivity, ktoré jej naháňali strach – po rokoch si znova zaplávala v bazéne a pokoryla aj strach z výšok. Deniska nielenže úspešne prekonala samu seba a k tomu sa jej podarilo schudnúť úžasných 68kg!!

Čo najdôležitejšie sa naučila o strave v relácií Extrémne premeny (TV Markíza)? Prečítajte si v rozhovore nižšie.

Aké najväčšie chyby v stravovaní si robila pred vstupom do Extrémnych premien?

Nikdy som nepatrila medzi tých ľudí, čo by sa extrémne prežierali. Samozrejme, vždy som si s radosťou dala nejaké nezdravé mňamky. Napríklad obľúbené gumové cukríky. Ale najväčšiu chybu som robila v tom, že som mala veľmi nepravidelnú stravu. Bola som schopná vynechať raňajky aj obed, a na večeru sa najesť poriadne.

“Sladkosti ako gumené medvedíky sú bohaté na cukry. V malom objeme je veľa energie. Tým že gumené medvedíky napríklad neobsahujú vlákninu, žiadne tuky a veľmi málo bielkovín, takže po ich zjedení rýchlo vyhladneme.

Cukor v krvi po zjedení rýchlo stupne, avšak následne aj rýchlo klesne, čo vyvolá pocit hladu a chuť na ďalšie sladkosti. A zrazu sa človek ocitá v začarovanom kolotoči.

Nemusíme si to ani uvedomiť a z pojedania medvedíkov zrazu v extrémoch prijmeme aj polovicu celkového denného príjmu, ktorý by sme mali mať.”

Čo najdôležitejšie si sa o strave naučila? Čo ti najviac pomohlo?

Naučila som sa jesť. To je pre mňa najdôležitejšie. Pravidelnosť stravy mi pomohla všetko zvládnuť so zdravým rozumom. Zistila som, že hladovať nie je riešením. Pravidelnosť a pestrosť stravy je základom zdravého a spokojného života. Naučila som si užívať jedlo, ktoré si urobím, nejem ho iba kvôli tomu, že som hladná, ale preto že mi „neublíži“. Zistila som že aj hamburger alebo sviečková môže byť dobrá voľba na chudnutie.

Aký je tvoj obľúbený recept z jedálnička?

Ooo tak to je ťažká otázka. V každej fáze som si našla niečo obľúbené. Ale ja som bol vždy odporca avokáda, a teraz sa neviem dojesť guacamole. Milovala som jedla, ktoré obsahovali kyslú kapustu a teda kuracie stehná s kapustou a zemiakmi pre mňa navždy ostanú srdcovou záležitosťou. Vždy sa riadim tým, na čo mám chuť, takže podľa toho vyberám aj obľúbený recept v danom momente.

Guacamole (avokádová nátierka)

Obľúbený recept

55 g avokáda
1⁄2 balenia cottage cheese (90 g)
4 cherry paradajky (48 g)
1⁄4 stredne veľkej cibule (18 g)
soľ, čierne korenie
chilli papričky
šťava z limetky
môžete pridať aj menší strúčik cesnaku

Pokračovať ďalej

Planeat

Chcete aj vy zhodiť kilá vďaka personalizovaným receptom?

Áno, chcem

 

Čo by si poradila ľuďom, ktorí začínajú chudnúť?

Aby neváhali a išli do toho. Hlavne s rozumom, teda žiadne drastické diéty a hladovky. Chudnúť sa dá aj zdravo a šťastne. Nemusíme sa pri chudnutí zbytočne trápiť. Lebo ak nás niečo nenapĺňa, tak je to dopredu odsúdené k zániku. Ak si si nie istý v tom ako začať, nechaj si poradiť od odborníka.