Príbehy

Ako schudnúť efektívne a bez stresu

Ako schudnúť efektívne a bez stresu Redukcia hmotnosti

Práca, deti, domácnosť , povinnosti a ešte aj variť špeci jedlá pre mňa? Na toto ja nemám čas! ⌛

Uznávame, zmena životosprávy zo začiatku môže pôsobiť komplikovane, ba až nemožne. Opak je však pravdou. Stačí si nájsť ten správny systém a zrazu bude svet gombička. Máme pre teba pár tipov, ako si tento proces uľahčiť a na konci dňa aj samotný život.

Plánuj svoje jedlo

“Hmmm, čo by som si tak dnes dala k obedu.” Takto začínajú, všetkým dobre známe, nekonečné vnútorné rozhovory. Najprv pred očami vidíš niečo echt zdravé a zaiste aj chutné, no fantázia ťa nakoniec zavedie až k vidine fastfoodu či inej kalorickej bombe 🙂 Že ti hovoríme priamo z duše? Nájdi si preto každý týždeň chvíľu čas a naplánuj si svoje jedlo na celý týždeň.

Priprav si nákupný zoznam

Keď už máš predstavu čo by potešilo tvoje chuťové bunky, je načase pouvažovať z čoho tie mňamky vykúzliš. V prvom kroku si zmapuj čo tvoja domácnosť ponúka a potom si premysli, ako môžeš efektívne minúť jednotlivé suroviny. Napríklad, ak použiješ časť suroviny k príprave raňajok, skús pouvažovať, či zbytok nespotrebuješ pri príprave večere. A ak aj nie, naplánuj si jedlo tak, aby si spotrebovala 😀 Veď nikto nechce len tak plytvať potravinami. Keď máš tieto kroky zvládnuté, šup na nákup do obchodu.

Tip: Snaž sa nenakupovať s prázdnym žálúdkom. Ľahko sa tak môže stať, že sa zrazu bude na teba z košíku usmievať horalka. 🙂

Krabičkuj

Veľkou pomocou, najmä pri boji s časom, ti budú krabičky. Vyčlen si 1 – 3 dni v týždni a priprav si jedlo na viac dní dopredu. Vyberaj jedlá, ktoré nie sú časovo náročné na prípravu a chutia nie len tebe, ale aj zvyšku tvojej rodiny. Jupííí, zabité dve muchy jednou ranou. Takto pripravené jedlo ti výrazne uľahčí tvoj deň, ušetrí množstvo času a aj financií.

Planeat

Máte aj vy záujem o jedálniček na mieru?

poďme na to

Snack

Maj vždy pri sebe: Keď si hladná, nie si to ty. 😉 Preto maj vždy pri sebe záchranu v podobe malého snacku. Super záchranou môže byť Snickers či Nutellový rožok… zase tá fantázia. 🙂 Ideálnejšia voľba sú napríklad šošovicové chlebíky, nakrájaná mrkva, či chutná proteínová tyčinka.