Príbehy

,,Aj keď sa môj program už skončil, pre mňa zdravé stravovanie pokračuje ďalej.“

,,Aj keď sa môj program už skončil, pre mňa zdravé stravovanie pokračuje ďalej.“ Redukcia hmotnosti

Veronikin príbeh sa môže zdať trošku povedomý. Práca v bankovom sektore, sedavé zamestnanie, zlé stravovacie návyky spojené s vysokokalorickým jedlom ju doviedli k tomu, že začala priberať.

Ako sa hovorí, čas plynie ako voda, Veronika sa ani nenazdala a z celkom aktívnej ženy sa stal presný opak. Napriek tomu, že skúšala množstvo rôznych diét, schudnúť sa jej však nikdy nepodarilo…

Dospela do bodu, kedy si povedala “a stačilo“! Vedela, že bude potrebovať odbornú pomoc a z toho dôvodu kontaktovala nás. Prebehla prvá konzultácia, analyzovali sme jej predošlý jedálniček, nastavili nový a môže sa ísť na to! No a ako vždy hovoríme, my vám ukážeme cestu a povieme ako ju zvládnuť, ale vydať sa po nej už musí každý sám. 🙂

Veronika je však silná a odhodlaná žena a spolu s našou pomocou sa jej za pol roka podarilo schudnúť úžasných 30 kg z pôvodnej hmotnosti!

Na začiatok sa nám prosím v krátkosti predstavte.

Moje meno je Veronika, už piaty rok pracujem v banke, takže mám sedavé zamestnanie. Veľmi rada však trávim čas v prírode, milujem cestovanie a radosť mi robí aj moja malá fenka Vivi, ktorú som si adoptovala z útulku.

Prečo ste sa prihlásila do programu Planeat Transform?

Už dlhšie som vedela, že musím so sebou niečo urobiť, zmeniť svoje stravovanie aby som sa mohla cítiť lepšie a žiť aktívnejší život a taktiež som vedela, že k tomu budem potrebovať odbornú pomoc. Planeat som si vybrala po naozaj dlhom rozhodovaní keďže výživových poradcov je teraz plný internet.

Mala ste už pred tým nejakú skúsenosť s diétami? Ak áno, tak akú?

Samozrejme, asi ako každá žena. Vyskúšala som asi všetky druhy diét ktoré existujú- od keto cez paleo, raw stravu až po pitie štiav. Zakaždým to boli asi tie najnáročnejšie 3 dni (viac mi to väčšinou nevydržalo).

Aké chyby v stravovaní ste podľa Vás robila a čo ste si počas 6 mesiacov uvedomila/naučila, že je potrebné robiť inak?

Najväčšia chyba bola že som jedla príliš kalorické jedlá. Aj keď som zvykla jesť pravidelne, zväčša to boli jedlá, ktoré obsahovali veľmi veľké množstvo kalórií- najmä tukov a sacharidov. Vďaka Janke som sa naučila, že chutne sa dá jesť aj zdravo a s podstatne nižším množstvom kalórií.

Veľmi mi pomohlo plánovanie. Stravu na celý týždeň som si vždy pripravila v nedeľu poobede, nakrabičkovala na jednotlivé porcie a potom som už iba vyberala podľa toho na čo som mala chuť. Zo začiatku mi to zabralo takmer celé popoludnie, ale teraz to zvládam za 1,5- 2 hodiny. Tento postup sa mi veľmi osvedčil.

Aký výsledok sa Vám podarilo dosiahnuť?

Zatiaľ sa mi podarilo schudnúť cca 30 kilogramov, ale tam samozrejme nekončím a pokračujem ďalej. Na oblečení som z veľkosti 52 prešla na veľkosť 46. 🙂

Ako sa Vám darí po skončení programu?

Aj keď sa môj program už skončil, pre mňa zdravé stravovanie pokračuje ďalej. Kilá naďalej ubúdajú aj keď musím sa priznať, že po skončení programu som išla na dovolenku a tam sa mi „podarilo“ nabrať späť 3 kilá, avšak hneď po návrate som sa vrátila späť ku svojmu stravovaniu a s prehľadom som do pár dní som bola späť na svojej pred dovolenkovej váhe.

Splnil program Transform Vaše očakávania?

Popravde ani sa mi nesnívalo, že dnes budem mať váhu, ktorú som mala naposledy niekedy na strednej škole. Každému, kto uvažuje nad zmenou stravovania odporúčam Planeat všetkými desiatimi. Najlepšie na tom je, že program Transform nie je o tom, že som dostala nejaký jedálniček na pol roka, ale predovšetkým som získala návyky, ktoré ma priviedli ku veľkej zmene. Okrem toho, že sa cítim lepšie, som zdravšia, mám viac sebavedomia, som omnoho aktívnejšia a konečne som si začala užívať život. 🙂

Planeat

Máte aj vy záujem o premenu a životnú transformáciu?

poďme na to

PS:

Veľmi by som sa chcela poďakovať Janke, že mi doslova zmenila život. Dala mi neoceniteľné rady do života ohľadom stravovania. Keď som prvý krát videla jedálniček, bola som nadšená ako je všetko nastavené presne podľa mojich chutí.

Čo ma však najviac teší je, že dokážem byť omnoho aktívnejšia. Takto pred rokom by som neprešla ani pešo do práce. Teraz som s prehľadom zvládam túry na miestach kam som si už myslela, že sa nedostanem. Dokonca som tento týždeň prešla prvú ferratu a v zime sa plánujem po 18 rokoch vrátiť ku lyžovaniu, ktorému som sa ako dieťa aktívne venovala.

Robíte úžasnú prácu a robte to takto aj naďalej. Verím, že tak ako ste mne zmenili život, tak ešte zmeníte mnohým ľuďom.