Často kladené otázky

Jedálniček na chudnutie

 • Koľko je receptov v jedálničku?

  Jedálniček obsahuje 100 receptov, ktoré sú optimálne nastavené pre vás a vaše potreby. Na výber máte 4 chutné a zdravé jedlá v ľubovoľnej kombinácií – raňajky, obed, snack a večera. Recepty sú vyskladané podľa vášho cieľu (schudnúť, budovať svaly), potravinovej preferencie (napr. vegetarián), či zdravotnej diagnózy (diabetes, cholesterol, migrény a pod).

 • Čo všetko jedálniček obsahuje?

  Spolu so 100vkou receptov v ňom nájdete aj 50 užitočných rád pre jednoduché a lacné varenie, vzorový plán jedál na 3 dni a manuál od Miška Páleníka. Jednoducho všetko potrebné, na vašej ceste za novým JA. Takto budete mať jedlo pod kontrolou.

 • Ako dlho môžem používať jedálniček?

  Nejde o žiadnu diétu, ale o racionálnu stravu prispôsobenú vašim potrebám. Ak sa vám poradí výrazne schudnúť, napr. na váhe máte -20kg, bude potrebná zmena kcal príjmu). Pokiaľ sa vám zásadne nezmení vaša situácia (napr. zmena energetického príjmu), tak vytvorený jedálniček môžete používať dlhé mesiace. Zpravidla si v jedálničku nájdete obľúbené recepty, ktoré viete používať aj roky.

 • Aký je rozdiel medzi jedálničkom a osobným programom?

  Jedániček odporúčame ak nemáte žiadnu zdravotnú diagnózu, alergie, intolerancie, či výrazné chuťové preferencie. A potrebujete zhodiť len pár kíl (napr. 10kg). V prípade, že je váš cieľ úbytku na váhe vyšší, alebo vás trápi nejaké ochorenie, je nevyhnutné zvoliť osobný program, v ktorom vás vedie odborník, výživový poradca. V tíme máme zväčša odborníčky ženy, a teda rozumieme vašim potrebám.

  Samozrejme osobné programy máme otvorené pre všetkých. Aj pre tých, ktorí nemajú vyššie spomenuté komplikácie, ale radi by chudli pod vedením odborníka, a konzultovali svoje otázky.

Osobné programy

 • Koľko jedál obsahuje jedálniček z osobných programov?

  Každé jedlo dňa obsahuje minimálne 15 rôznych receptov. Ak je jedálniček vyskladaný na štyri až päť jedál denne (raňajky, desiata/olovrant, obed, večera) znamená to minimálne 75 receptov.

 • Čo je to základná alebo hĺbková diagnostika?

  Pri takejto analýza stravovacích návykov zisťujeme čo, koľko a ako často jedávate. Nech je váš cieľ akýkoľvek, vytvorenie jedálničku na mieru je o to presnejšie, ak vieme zhodnotiť čo robíte v životospráve dobre, a čo je naopak potrebné upraviť. V tomto bode, odporúčame byť maximálne úprimní sami k sebe, nech je nastavenie jedálničku a nových návykov čo najefektívnejšie.

 • Ako prebieha analýza stravovacích návykov?

  Pre vytvorenie jedálničku na mieru je potrebné zhodnotenie vašej anamnézy a diagnózy.

  1. Preto vám na vyplnenie zašleme osobný denník (po dobu 3 dní si budete značiť čo ste jedli, koľko ste vypili vody, spýtame sa na lieky a pozrieme aj na vaše návyky a športové aktivity).
  2. Z vyplnených údajov v denníku zistíme čo robíte dobre a čo je potrebné ešte vylepšiť tak, aby ste dosiahli svoj vytúžený cieľ.
  3. Do 5 pracovných dní pre vás pripravíme jedálniček na mieru. Ten obsahuje recepty a aj praktické rady, ktoré viete okamžite aplikovať.

  Všetko vám vysvetlíme na online konzultácií a vy sa tak smelo môžete pustiť na cestu za vaším novým JA.

 • Ako prebieha konzultácia s výživovým poradcom?

  Konzultácie s našimi poradcami prebiehajú online alebo telefonicky. Predom si dohodnete čas, ktorý vám vyhovuje najviac a vy si tak budete vedieť vyhradiť priestor pre seba a váš cieľ.

 • Môžem požiadať o osobný program, aj keď mám zdravotnú diagnózu?

  Áno. Obracajú sa nás ľudia s rôznymi diagnózami, ktoré nevedia riešiť, prípadne s viacerými kombináciami alergií, intolerancií, či zdravotných komlikácií. Najskôr si však vašu diagnózu/y podrobne prejdeme a pokiaľ vyhodnotíme, že ich nevieme riešiť, tak objednávku bezplatne stornujeme. Odporúčame nám pred objednávkou napísať na info@planeat.sk a spoločne pozrieme na riešenie.

InBody merania

 • Čo je to Inbody - bioimpedačné meranie?

  InBody (konkrétne 370S) je jeden z najpresnejších a najspoľahlivejších prístrojov pre diagnostiku zloženia a stavby nášho tela. Rýchlym, jednoduchým a hlavne bezbolestným meraním sa dozviete o vašom tele všetky dôležité informácie a viete sledovať svôj progres ako v chudnutí, tak aj v naberaní svalovej hmoty.

  Je to ideálny doplnok na ceste za vaším novým JA. Potrebujete cca 20minút vášho času, ideálne prísť na lačno a vždy v rovnaký čas.

 • Ako funguje meranie?

  Prístroj InBody využíva technológiu DSM-BIA. Ide o vylepšenú technológiu bioelektrickej impedančnej analýzy (BIA), ktorá spočíva v rozdielnom šírení elektrického prúdu v rôznych biologických štruktúrach. Svalové tkanivo je vďaka vysokému obsahu vody dobrý vodič. Naopak tukové tkanivo je izolátor. Vďaka tejto technológii je presnosť meraní 99%.

 • Čo všetko sa z meraní dozviem?

  Aká je vaša celková hmotnosť tela, cieľová hmotnosť, množstvo a percento tuku vo vašom tele + segmentálna analýza (v ktorej časti tela sa nachádza koľko kg a percent tuku), množstvo kostrového svalstva + segmentálna analýza (v ktorej časti tela sa nachádza koľko kg a percent svalovej hmoty), hladina Viscerálneho tuku (medziorgánový tuk), obvod krku, hrudníku, rúk, pásu, bokov a stehien, celková voda v tele , obsah minerálov v kostiach + priebeh a história meraní.

 • Pre koho je Inbody meranie určené?

  Určené pre všetkých (na vynímku žien v tehotenstve), ktorí sa chcú o svojom tele dozvedieť viac. Či už z čisto informatívneho hladiska, alebo ako odrazový mostík, pred svojou premenou za novým a zdravším ja.

 • Kde sa môžem objednať na meranie a kde meranie prebieha?

  Objednať sa môžete cez adresu planeat.sk/inbody. Meranie prebieha v NTC (Národné tenisové centrum) na Príkopovej ulici 6 v Bratislave, v priestoroch fitness centra, alebo v poradni našej kolegyne Martinky, v Piešťanoch.