Príbehy

Ruženka Prvá: „Chudnúť začnite hneď, nestačí si povedať veď od zajtra”

Ruženka Prvá: „Chudnúť začnite hneď, nestačí si povedať veď od zajtra” Redukcia hmotnosti

Aj po 40-tke sa dá schudnúť, a ešte koľko! 🙂

Ruženka si toho v živote zažila už viac než dosť. Zo stresu a smútku sa ručička na váhe, pri jej nízkej výške, zastavila až na čísle 133 kg. Zo zdravotného hľadiska to nenaznačovalo do budúcna nič dobré. 

O to viac nás teší, že teraz – po relácií Extrémene Premeny, môžeme o Ruženke písať, ako o úplne inej žene! Hlboko v sebe našla silu pevne sa postaviť na nohy a začať na sebe pracovať. Vďaka tomu, že si v hlave nastavila jasný cieľ, mala pevnú vôľu a v neposlednom rade silnú podporu od svojej rodiny, dokázala aj vďaka Marošovi a Miškovi schudnúť úžasných 50kg. A znovu si mohla zatancovať latino, ktoré tak miluje. 🙂

O tom aké chyby v stravovaní robila, čo najdôležitejšie sa v stravovaní naučila, a aký recept z nášho jedálnička si obľúbila najviac, sa dozviete v rozhovore nižšie.

Aké najväčšie chyby v stravovaní si robila pred vstupom do Extrémnych premien?

Mojou najväčšou chybou bolo, že som celý deň nejedla takmer vôbec nič a po návrate z práce večer som vyjedala celú chladničku. A potom cez víkendy sme boli väčšinou s manželom na potulkách a to stravovanie bolo len o fast food-och.

,,Chudneme ak máme vyšší výdaj ako príjem. V princípe, z hľadiska schudnutých kíl nie je tak podstatné či jeme raz denne alebo päť krát. Avšak z hľadiska pocitu hladu je to obrovský rozdiel. Ak jedávame 1-2 x denne,  bývame zväčša tak hladní, že príjmeme ďaleko viac energie ako keby sme jedli 3-5 krát denne. Vo finálne tak paradoxne pri jednom až dvoch jedlách denne priberieme viac ako pri troch až piatich. To bol presne Ruženkin prípad”

Čo najdôležitejšie si sa o strave naučila? Čo ti najviac pomohlo?

Naučila som sa že strava má byť pravidelná, min. 3 – 5x denne jesť, ale v menších množstvách, a hlavne mať vyváženú stravu – tuky, cukry, bielkoviny

Aký je tvoj obľúbený recept z jedálnička?

Ja mám tých oblubených receptov viac, ale úplná TOPka je pre mňa z raňajok – vajíčkové muffiny, obed – restované ázijské rezance s kuracím mäsom, mäsové guľky s rajčinovou omáčkou a kapustnica, večera – šalát s krevetami, sezamom a orechami, sushi a zapekaná cuketa

Vajíčkové muffiny

Obľúbený recept

2 slepačie vajcia (110 g)
1 balenie cottage cheese (200 g)
30 g kukurice
2 plátky bravčovej šunky (34 g)
20 g sušených paradajok
15 g parmezánu

Pokračovať ďalej

Planeat

Chcete aj vy zhodiť kilá vďaka personalizovaným receptom?

Áno, chcem

 

Čo by si poradila ľuďom, ktorí začínajú chudnúť?

Keď niekto chce chudnúť určite musí hneď, nestačí si povedat veď “od zajtra” – to je prvá chyba. Potom sa musi nastaviť psychicky, aby bol v pohode a to je veľmi podstatná vec. 

Okrem iného musí byť v kalorickom deficite, to je najpodstatnejšia vec, čiže menej prijať ako vydať.