Príbehy

Bc. Erik Garaj: „Sme tým, čo opakovane robíme.“

Bc. Erik Garaj: „Sme tým, čo opakovane robíme.“ Naši odborníci

tréner, odborný konzultant
špecializácia: športová výživa

Prečo sa venuješ práve športu a výžive?

Chcem pomáhať ľuďom vybudovať zdravé návyky a životný štýl, pretože to im poskytne viac energie, ktorú môžu následne investovať do ďalších aktivít.

Povedz našim čitateľom niečo viac o sebe

Som študentom na Fakulte telesnej výchovy a športu v Bratislave (odbor trénerstvo + učiteľstvo telesnej výchovy, špecializácia kulturistika, fitnes, a silový trojboj). Som v poslednom (piatom) ročníku na magisterskom stupni. 

Chcem inšpirovať a motivovať ľudí, aby sa posúvali vpred na ceste za svojím lepším ja, pretože nikdy nie je neskoro. Neustále sa snažím zlepšovať v oblasti výživy, cvičenia a psychológie:

– Personal Trainer Certificate, Brimich Promotion Agency (2015)
– Calisthenics lvl 1, World Calisthenics Organization (2017)
– Calisthenics lvl 2, World Calisthenics Organization (2017)
– Functional stabilisation of shoulder blades course , CoreTraining (2018)
– Complete movement preparation course, CoreTraining (2019)

S čím pomáhaš svojim klientom najčastejšie?

Snažím sa u svojich klientov vybudovať pozitívny vzťah k zdravému životnému štýlu. Do ktorého spadá v prvom rade strava, pohybová aktivita, ale aj mentálne nastavenie, ktoré ovplyvňuje nielen sebadôveru, koncentráciu, ale aj aktuálny fyzický stav organizmu. Snažím sa im pomôcť vybudovať, ale aj edukovať ich o základných výživových a tréningových princípoch.

Planeat

Pri množstve energie, ktorú dávate do športu, musíte mať správne nastavenú aj stravu. Bez toho zo seba nedostanete maximum.

Zistiť viac

Čo pre teba znamená zdravý životný štýl?

Zdravý životný štýl znamená pre mňa vytvoriť si návyk, ktorý budem robiť automaticky a ktorý sa stane mojou súčasťou natoľko, že nad ním nemusím premýšľať. Zároveň je to moja vášeň, pretože sa chcem neustále zlepšovať po mentálnej a fyzickej stránke, čo mi môže zaručiť šťastnejší život s množstvom zážitkov, priateľstiev a dobrodružstiev, ktoré by sa neuskutočnili pre nedostatok energie, ktorý je spojený s nezdravým životným štýlom.