Príbehy

Andrej Moravanský: “Zakopnutia počas chudnutia prídu ale netreba sa ich báť”

Andrej Moravanský: “Zakopnutia počas chudnutia prídu ale netreba sa ich báť” Redukcia hmotnosti

Prinášame rozhovor s Andrejom z relácie Extrémne Premeny (TV Markíza) o tom, čo zmenil v stravovaní a čo by odkázal ostatným, ktorí sa o redukciu hmotnosti pokúšajú.

Aké najväčšie chyby v stravovaní si robil pred vstupom do Extrémnych premien?

Najväčší problém bol nepravidelná strava a večerné jedenie. Samozrejme jedno s druhým súvisí, keďže som bol väčšinu dňa hladný a keď som prišiel domov, kedy opadlo všetko, tam pocit hladu a chuť na jedlo ešte viac narastala.

Čo najdôležitejšie si sa o strave naučil? Čo ti najviac pomohlo?

Pri stravovaní od Miška som sa naučil jesť veľa zeleniny a odvykol si od mastných jedál, z ktorých mi bolo vždy ťažko. Po takom jedle sa nedá ísť športovať, a to mi aj najviac pomohlo sa takého jedla zbaviť, keďže som bol motivovaný dať zo seba to najlepšie a nezaháľať.

Vraví sa, že kde je vôľa, tam je cesta. Andrej má silnú vôľu. Je to bývalý športovec a športovci sú naučení občas robiť aj nepríjemné veci a znášať bolesť. Patrí to k športu, patrí to aj k životu. Andrejovi stačilo naozaj už len určiť správnu cestu chudnutia, pretože vôľu mal neskutočnú. Potreboval od nás vedieť jediné – čo, kedy a ako má robiť. O všetko ostatné sa postaral sám. V skutočnosti vedieť kedy, koľko a čo jesť je stále tá menej náročná časť procesu chudnutia a celoživotnej zmeny. Tá náročnejšia časť je udržať to. Občas aj za cenu, že to bolí, nejde, nebaví. Andrej to zvládol excelentne. Bravo Andrej, bolo mi cťou s tebou spolupracovať!

Aký je tvoj obľúbený recept z jedálnička?

Tých receptov je viac, ale keby som mal vybrať tak najviac opakovaným receptom za ten
rok bolo pečené kura na kyslej kapuste s ryžou. Vždy som si pripravil viac a ostalo aj na večeru aj na druhý deň.

Pečené kuracie stehno s kapustou a ryžou

Obľúbený recept

1 kuracie stehno (250 g)
2,5 väčšej naberačky ryže natural (165 g)
¾ PL olivového oleja (9 g)
100 g kyslej kapusty

Pokračovať ďalej

Planeat

Máte aj vy záujem o jedálniček na mieru?

poďme na to

Čo by si poradil ľuďom, ktorí začínajú chudnúť?

Človek si najprv musí priznať, že nie je v poriadku ako vyzerá a ako sa cíti, až potom môže začať. A keď už začne, tak treba to robiť na 110 percent, lebo iba tak zvládne všetky tie zakopnutia a pády, ktoré počas chudnutia prídu. A verte, že prídu, ale netreba sa ich báť.