Príbehy

Stop prázdnym sľubom bez váhy

Stop prázdnym sľubom bez váhy Voľte Planeat

Prázdny tanier, prázdny žalúdok a prázdne rady s nulovou zmenou na váhe? Ukecaných pseudo odborníkov, ktorí svoju kariéru postavili na ľúbivých, ale prázdnych sľuboch je plno. My prinášame jediné. Trvalú zmenu, uťahovanie opaskov, alebo rovno celý šatník o niekoľko čísel menší.

,,Dnes som sa vážila a mám o kilo viac. Ako je to možné?“

..Veď skoro nič nejem a dokonca som si bola aj zacvičiť. ,,Kašli na cvičenie, z toho budeš mať len veľké svaly a ešte priberieš.”

Váha. Malá mašinka v rohu miestnosti, ktorá spôsobuje mnohým z nás horšie nočné mory ako najstrašidelnejší horor. Malá ručička dokáže rozkývať našu náladu na celý deň, týždeň a niekedy nám poznačí skoro celý život.  

Dávame jej ďaleko väčší význam, ako si zaslúži. Necháme ju ovplyvňovať naše mentálne a fyzické zdravie čoraz viac a viac. Mnohí z nás sa vážia aj niekoľkokrát denne, dúfajúc, že nejakým zázrakom sa hmotnosť pohne kúsok smerom nadol. Aspoň.. trošinku. Nevyšlo… tak skúsim za hodinku.

A čo na to hovoríme my, v Planeat ?

Rozumieme vám. Napriek tomu, že naša hmotnosť sa môže denne prirodzene meniť kvôli:

  •  obsahu jedla v žalúdku
  •  prirodzeného zavodnenia spôsobeného menštruačnými cyklami
  •  cvičením
  •  hydratáciou
  •  zásobami energie
  • a mnohým ďalším faktorom

A to všetko bez pribratia čo by len jedného gramu tuku a napriek tomu, že si racionálne vieme zdôvodniť, prečo sa to deje. Napriek tomu, nás to vždy aj tak rozladí. Keď sme celý svoj život venovali prioritu hmotnosti, nezmení sa to za pár dní. Nezmení sa to ani kvôli tomu, že nám to povedal odborník povedal. Tak pre istotu ešte raz zopakujeme, že hmotnosť naozaj nemusí byť vždy smerodatná.

Áno, vážte sa, ale nepreháňajte to. Nemusíte sa ani prestať vážiť úplne. Mohlo by vám to priniesť opačný efekt a ešte väčšiu mieru stresu. Len to skrátka nepreháňajte, a ako sa hovorí “hlavne s rozumom.“

Vážte sa vždy za rovnakých podmienok

V prípade, že vám váženie spôsobuje stres, neodporúčam sa vážiť častejšie ako raz za týždeň.

Je to dostatočná doba na to aby sa prejavil progres a zároveň nemusíte pociťovať stres niekoľkokrát denne nezávisle na tom, či bude na ručičke želané, alebo neželané číslo. Nerobte si to. Nenechajte váhu určovať vaše pocity. Skúste to brať ako mini výzvu. Len to prosím vyskúšajte.

Vážte sa vždy za rovnakých podmienok. Ráno, nalačno a po hygiene. Váhu si vo väčšine prípadov stačí úplne v pohode sledovať raz za týždeň. Skúste si z tohto pravidla spraviť nový návyk a dodržiavať ho celý mesiac. 

Áno, je to výzva, ale garantujem vám, že celé čo sa stane je, že budete mať menej stresu.

Nájdenie cesty k pohybovej aktivite, ktorá všeobecne potláča úzkostné stavy a zmierňuje stavy depresie, je obrovský posun vpred. Ak sa vám pohyb darí pridať do vášho bežného života, je to skvelé ako pre vaše telo, tak pre vašu myseľ.

Viete aká je pre vás, tá najlepšia pohybová aktivita?

Dám vám malú radu, nie je to tá zo ženského časopisu, podľa ktorej zaručene spálite najväčšie množstvo kalórií. Najlepšia pohybová aktivita je tá, ktorá vás baví. Taká, na ktorú sa budete tešiť a nie sa do nej nútiť. Pri výbere tej správnej a vhodnej aktivity vám môže pomôcť aj odborník, ktorý zhodnotí všetky možnosti, schopnosti a aktuálny zdravotný stav.

Už máte vybranú pohybovú aktivitu? Super! Teraz si túto aktivitu skúste naplánovať a zapísať ako pravidelnú udalosť do kalendára. Vytvorenie návyku trvá v priemere 66 dní, dnes je prvý deň, kedy môžete začať. 

Planeat

Máte aj vy záujem o životnú premenu?

poďme na to