Príbehy

Barbi: „Ak si to vieš predstaviť, vieš to aj dosiahnuť“

Barbi: „Ak si to vieš predstaviť, vieš to aj dosiahnuť“ Redukcia hmotnosti

Moja premena – 12 kg s Miškom Pálenikom

Do premeny som sa rozhodla ísť, lebo som to zobrala ako super príležitosť a motiváciu byť pod dohľadom špičkového odborníka s celým Planeat tímom. Predsa som po druhom pôrode, a teda 2 deti dajú zabrať 🙂 Som vďačná, že si Miško našiel čas aj na mňa a spoločne sa nám podarila krásna premena – 12 kg. 

Ak chcete schudnúť, úprava stravy je základ

Áno, toto som JA 🙂 Bola to tvrdá práca a stále makám, aby to bolo lepšie. Zas mám nové ciele a idem si pre ne. Od môjho druhého pôrodu táto premena trvala cca 3,5 mesiaca a poviem vám, že vôbec som nevedela ako mi to pôjde, dve deti a veľa povinností. Ale mala som silnú motiváciu. 🙂 

Úprava stravy je základ. Mala som nastavený kalorický deficit + pravidelné kočíkovanie a posledný mesiac som pridala už aj tréningy. Chystala som si jedlo a odopierala určité veci. Ale výsledok stojí za to! 

Viem, že dať dole 12 kg nie je nič samozrejmé. Teším sa, že spolu so mnou schudlo množstvo (nielen) žien, ktoré mali za cieľ dostať sa formy, aby sa cítili skvele a hlavne zdravo. Najviac mi pomáhala vzájomná podpora a informácie od Miška, ktoré sme v programe mali. 

Klobúk dole, Barbi, pred tvojím výkonom, najmä keď máš čerstvo dve maličké deti.

Je vidno, že máš jasne stanovené priority a tvoja disciplína bola počas celej premeny úplne skvelá. Je to veľká inšpirácia aj pre ďalších, ktorí chcú schudnúť – že aj v takýchto náročných podmienkach to ide, ak sa naozaj chce.

Ďakujem, že si svojimi tipmi a zdieľaním radostí aj starostí veľmi pomohla ostatným účastníkom a účastníčkam premeny, pretože naozaj pomáha, keď v tom nie sme sami.

A hoci si mala aj ťažšie chvíle, tie ťa nakopli k ešte lepším výsledkom a dokázala si ich využiť vo svoj prospech. Ešte raz veľká pochvala. 🙂

Spoločne sme dosiahli vytúženú premenu

Na začiatok by som sa rada predstavila.  Moje meno je Barbora Droppa Gamanová, mám 29 rokov, syna Miška a dcérku Ariannu. Mám perfektného manžela a prácu, ktorú milujem. Ako som sa dostala k práci, ktorú milujem? Od malička som mala veľkú nadváhu a moji rodičia aj okolie ma volali bacuľka, alebo tiež dievčatko, ktoré ľúbi papať. Môj cieľ bol jasný! SCHUDNÚŤ.

Planeat

Máte aj vy záujem o jedálniček na mieru?

poďme na to

Samozrejme, moje chudnutie bolo plné zlyhaní, hladovania a výčitiek. Schudla som 5 kg a hneď som sa odmenila a pribrala som 7 kg. Potom som si dala na chvíľu pauzu, a zasa ten istý kolotoč dookola, ktorý naberal v každom kole o niečo viac výčitiek, kíl, proste začarovaný kruh. Zlyhanie mi dávalo pocit že som neschopná, a že nič nedokážem a nikto ma nemá rád, a že všetko sa zmení len keď budem štíhla. 

Bolo obdobie, keď som mala 120 kg a hanbila som sa za svoje telo, chcela som ho zmeniť a chcela som vyzerať chudo a tak pekne ako moje kamošky. 

Krémové rizoto so sušenými rajčinami a tuniakom

Obľúbený recept

50 g guľatozrnnej ryže natural (neuvarenej)
1⁄2 cibule
1⁄2 ks mozzarelly (62.5 g)
30 g sušených paradajok
1⁄2 konzervy tuniaka vo vlastnej šťave (65g)
1 ks cukety

Pokračovať ďalej

Ako na to? Mala som jedálniček na chudnutie a pridala pohyb

Okrem toho, že som mala obezitu a teda 120 kg, s ktorými som vtedy nedokázala bojovať, som mala veľmi vážnu autonehodu, pri ktorej som mala vážne zranenia, ktoré mi v tom čase tiež obmedzovali pohyb. Po období autonehody prešiel rok, a ja som sa rozhodla, že už nechcem žiť v takomto tele. Môj život sa zmenil za pár sekúnd o 180 stupňov. 

Pustila som sa do svojej premeny a teraz už NAOZAJ VÁŽNE. Rozplánovala som si čo kedy budem jesť, všetko som si dopredu plánovala a chystala. Z jedálnička som nič nevyradzovala. Neobmedzovala som sa o žiadne sacharidy ani tuky.

Proste som mala v krabičkách nachystané jedlo na každý deň dopredu. Nastavený budík kedy mám čo jesť a pripravené 3l vody, ktoré som denne musela vypiť. 

Váha sa začala hýbať smerom dole a čo bolo prekvapujúce tak aj celkom rýchlo. Bola to pre mňa extrémna motivácia a začala som byť ešte viac disciplinovaná. Moja nižšia váha ma motivovala to nevzdať.

Nakoniec sa mi podarilo dosiahnuť úžasný výsledok – 45kg a ja som sa dostala na váhu, v ktorej som sa cítila perfektne a moje telo bolo plné energie. Začala som sa viac vzdelávať ohľadne zdravej výživy, aby som rozumela prečo a čo ako funguje.

Ale viete kde bol ten rozdiel na začiatku môjho chudnutia a ten keď sa mi to podarilo?

Robila som to pre seba! 

Pretože sa mám rada taká aká som, pretože sa chcem cítiť lepšie JA, nie pretože to chcem niekomu dokázať! Láska k sebe je naozaj silná vec.

A opäť som to dokázala – schudnúť

Tento rok som po druhom pôrode a do premeny s Miškom som sa pustila čerstvo po šestonedelí. Nebála som sa získaných kíl navyše. Opäť som sa rozhýbala, zdravo jem, a dám si všetko, čo si moje telo pýta. Mojim cieľom bolo a je schudnúť na pôvodnú váhu, dostať sa opäť do formy ako pred otehotnením, mať zdravé a pekné telo, ale hlavne dobiť energiu a cítiť sa dobre. Aktuálne som -12kg a pokračujem. 🙂

Viem, že toto sa dá docieliť
jedine vyváženou a pestrou stravou + pohybom! 

A ako na to? Trpezlivosť a odhodlanie. Baby, nevážte sa každý deň, dajte si naozaj reálny cieľ a robte to pre seba. Robte to s radosťou, pretože chcete mať zdravé telo a tie ostatné veci prídu. 

Nerobte nič prehnane, nnie je sa kam ponáhľať. Pomaly ďalej zájdeš. A verím, že tak ako som to zvládla ja, zvládnete to aj vy. 🙂