Príbehy

Stop sacharidovým reformám

Stop sacharidovým reformám Voľte Planeat

Presadzujeme spravodlivosť pre sacharidy, ktoré boli nezmyselne odsúdené a uväznené v najtemnejších kútoch špajze na základe vymyslených obvinení. Celému svetu objasníme, ako to naozaj so sacharidmi je a verejne odhalíme skutočného vinníka vášho priberania. Bojujte s nami za práva sacharidov!

“Zo sacharidov sa priberá“

A ,,Pečivo je smŕŕŕť“ Tieto a iné podobné tvrdenia démonizujúce sacharidy, respektíve potraviny bohaté na sacharidy neunikli takmer nikomu. 

Predstava, že sacharidy obsiahnuté v potravinách môžu za naše nechcené tukové vankúšiky je veľmi príťažlivá. Prečo? Pretože rýchle ,,riešenie“ vyradenia sacharidov z bežných jedál je v podstate veľmi jednoduché – proste si tú prílohu nedáme a máme pocit, že sme sa zachránili pred ďalším kilom navyše.

Žiaľ, nie je to úplne tak.

Ako to už pri takýchto jednoznačných vyhláseniach a nutričných ,,revolúciach“ býva, realita je ďaleko od tohto tvrdenia postaveného na… vlastne ničom. Maximálne tak na našom chcení, skoro až túžbe, že vyradením jednej zložky potravy rýchlo vyriešime o pár čísel väčšie oblečenie.

To by bolo skvelé a tak jednoduché a rozumiem, že vás sklamem, no nie je to pravda. Neznamená to však, že riešenie musí byť komplikované, práve naopak.

Najmä tzv. komplexné sacharidy ako sú celozrnné cestoviny, ryža, pohánka, quinoa, zemiaky v šupke ani celozrnné pečivo nikomu neubližujú a nie sú vo väčšine prípadov ani pôvodcom našich vrások z nadbytočných kíl.

Sacharidy sú prirodzenou a potrebnou súčasťou pestrej stravy

Naše telo je prispôsobené na ich trávenie a zároveň využíva živiny, ktoré sú v nich obsiahnuté – nevyhnutné vitamíny, minerály, antioxidanty, vlákninu a iné pre zdravie prospešné látky. Sacharidy (glukóza) sú hlavným zdrojom energie napríklad pre náš mozog, červené krvinky a iné orgány, tkanivá, bunky. 

V Planeat sme pomohli už množstvu ľudí, ktorí boli z prebytku informácií zmätení a frustrovaní a zanalyzovali sme tisíce stravovacích režimov. Nikdy… ani raz.. sme ako príčinu priberania neindetifikovali masívnu porciu rizota so strukovinami a zeleninou, ani priveľké porcie ovsených vločky, či príliš veľa pečiva v strave. Nástrahy sa ukazujú na úplne iných úrovniach ako si myslíme.

Potraviny bohaté na komplexné sacharidy obsahujú ďaleko menej energie, ako potraviny bohaté napr. na tuky. To znamená, že ak si dáme kuracie s ryžou, tofu so zemiakmi alebo celozrnné cestoviny s vajcom je to v poriadku. Ak k tomu nebudeme denne hryzkať keksíky, pražené oriešky a chipsy.

V našich sľuboch nenájdete 100 schudnutých kíl za mesiac

Ako sa hovorí dobrá rada nad zlato, a aj nad ,,zázračnú diétu“ či revolučnú pilulku. 

Vieme vám sľúbiť len a len to, čo je reálne dosiahnuteľné. Z našich skúseností, vedomostí a odhodlanosti tímu nutričných expertov, ktorí vám chcú pomôcť. Práve dobrá rada, keď to najviac potrebujete, konzultácia keď sa točíte v kolotoči a informačnom chaose, vám pomôže porozumieť vášmu telu i myšlienkam na ceste za vaším novým JA. 

Aj my v Planeat zbožňujeme šišky, či zmrzku. Rovnako tak ju občas doprajeme aj našim klientom, pretože je to úplne v poriadku. Dobrú chuť!  

Planeat

Máte aj vy záujem o životnú premenu?

poďme na to