Príbehy

Stop nechutným praktikám!

Stop nechutným praktikám! Voľte Planeat

Sme proti tomu, aby kvôli chudnutiu trpeli nevinní – vaše chuťové bunky aj telo. Ak vám niekto tvrdí, že máte jesť týždeň len ryžu a varené kuracie, my hovoríme STOP vláde jednej stravy. Nedovolíme, aby sa vrátila stravnícka diktatúra. Hrdo, odborne, chutne!

,,Čo je zdravé, to je nechutné“ Poznáte to? 

Alebo ,,To mám ako žuvať zeleninu od rána do večera ako koza? To teda nie.“

Väčšinou sú predsudky voči zdravej strave získané na základe slabej informovanosti o tom, čo to vlastne tá zdravá strava je. Všetci dnes o zdravej strave mudrujú a každý mesiac sa dozvedáme, ktorú potravinu musíme vyradiť, a ktorá má naopak zázračné účinky. Odborníci sa hádajú medzi sebou a predajcovia predbiehajú v nových produktoch.

Rozumiem, že môžete byť zmätení z toľkých informácií. Dokonca na to máte právo, po tom čo ste vyskúšali rôzne „zaručené“ diéty a postupy. Často sa v nich človek trápi a vydrží aj tak iba pár mesiacov.

A pritom vlastne ani nie je potrebné byť štíhlou modelkou a ani zabehnúť maratón.

Jednoducho chceme vyzerať fit, cítiť sa zdravo a sebavedomo

Ak vám niekto ako “zdravú stravu” odporučil jesť tri jedlá dokola (väčšinou tvaroh, tuniak a kuracie prsia pripravené na vode s ryžou), alebo ste čítali zaručené tipy v časopise ako vďaka tukožrútskej polievke schudnete natrvalo. Prípadne pri diéte tvorí váš jedálniček len listový šalát a trocha ničoho je úplne pochopiteľné, že mnohí máme v hlave rovnicu zdravé = nechutné. A pritom, čo je na tom pravdy? Nič.

Jedlá sa dajú pripraviť z dostupných potravín, bez zruinovania peňaženky. Je v poriadku striedať niekoľko overených a chutných receptov a sem tam vyskúšať niečo nové. Nechajte sa preto inšpirovať jednoduchými a dostupnými receptami a objednajte si u nás pre inšpiráciu Jedálniček na chudnutie so 100kou receptov, alebo Osobný program s receptami, ktoré budú vám budú sedieť na mieru.

Pre inšpiráciu pripájame 3 jednoduché recepty 

  1. Banánové lievance
  2. Karobovo-tvarohové smoothie
  3. Pečené kuracie stehno s kapustou

Banánové lievance

Obľúbený recept

2 banány (180 g)
2 vajíčka (110 g)

Pokračovať ďalej

Je toho na vás veľa? Rozumiem

Niekedy sme tak zavalení povinnosťami, že aj rozmixovať smoothie vie byť poriadna otrava. Pustite sa s nami do mini výzvy a 1x za týždeň, naozaj len raz, si skúste pripraviť jeden recept z https://planeat.sk/recepty/ Je to na vás, ktoré jedlo z dňa si vyberiete.

Čo najhoršie sa môže stať? Ak vám to nebude chutiť, jednoducho si recept už nikdy neurobíte. Ale, ak vám bude chutiť, paráda! Dostali ste do tela živiny, pomohli svojim črevám a imunite kvôli širšej palete potravín a ešte vám jedlo aj chutí. Netlačte na seba, naozaj stačí 1 nový recept týždenne.

Planeat

Máte aj vy záujem o životnú premenu?

poďme na to